BETONAVIMAS.LT – 370 644 444 69 – grindų betonavimas Vilniuje, Kaune, Ukmergėje, Elektrėnuose, Molėtuose, Utenoje ir kituose Lietuvos miestuose ar jų rajonuose.
Grindų paruošimas turi labai didelę įtaką tolimesniems kokybiškiems grindų betonavimo darbams. Gerai paruošus grindis galima sutaupyti laiką, kaštus ir pan.
Atliekami paruošimo darbai:
– Pagrindo niveliacija,
– Grunto išlyginimas, tankinimas,
– Smėlio užpylimas,
– Putų polistirolo ar akmens vatos sudėjimas,
– Plėvelės klojimas,
– Armavimas.
Pusiau sausos smėlbetonio grindys
Grindų išlyginimo problema, paruošiant grindis parketo, laminuotų grindų, linoleumo ar kt. paviršiaus klojimui, ypač esant dideliam jų storiui, silpnoms perdangoms arba tiesiant komunikacijas, yra gerai žinoma. Būtina išgauti idealiai plokščią, patvarų, neturintį plyšių paviršių. Tuo pat metu darbų technologija turi būti pakankamai naši, o medžiagų kaina minimali.
Pateikiame Jūsų dėmesiui šiuolaikinę vokišką grindų betonavimo gamybinėse ir gyvenamose patalpose technologiją.
Šios technologijos privalumai
– Greitas betonavimas – kokybė ir dideli plotai per vieną dieną (viena brigada per dieną kokybiškai išbetonuoja 150-300 m2 plotą);
– Šios technologijos dėka, smėlio ir cemento mišinyje yra nedidelis vandens kiekis, reikalingas tik cemento hidratacijai.
– Ilgainiui ši savybė leidžia išvengti smėlbetonio grindų susitraukimo ir įtrūkimų;
– Mišinio padavimas vertikaliai į 80 m. aukštį, horizontaliai iki 150 m.;
– Galimas elektros kabelių įrengimas, todėl nereikalingos papildomos išlaidos įrengiant šiltas grindis;
– Šios grindys jau po 24 valandų atlaiko pėsčiųjų vaikščiojimą;
– Naudojant šią technologiją galima paruošti pagrindą minkštam paviršiui;
– Konkurencingos darbų kainos bet kokio storio smėlbetonio grindų armavimo polipropileniniu fibriliuotu pluoštu, nenaudojant plieninių armavimo tinklų.
Skiedinio gamyba ir tiekimas
Pusiau sauso mišinio gamybai mes naudojame užsienio įmonių betono siurblius (PUTZMEISTER), kurių kokybė yra patikrinta laiko. Skiedinio gamyba vyksta pačioje statybų aikštelėje, skiedinys naudojant statybinius šlangus pateikiamas į darbų atlikimo vietą. Technika yra mobili, todėl lengvai perkeliama iš vienos darbo vietos į kitą, užima mažai vietos, jos nereikia prijungti prie išorės energijos šaltinių. Ši įranga mišinį gali teikti iki 80 m. vertikaliai ir iki 150 m. horizontaliai.
Skiedinio gamybos technologija:
Plautą betoninį fr. 0-4 mm frakcijos smėlį, kuris nenutrūkstamai pristatomas į statybų aikštelę, dozuoja mišinio siurblys. Ten pat dozuojamas ir M – 500 markės cementas ( Portlandcementis CEM I 42,5R (MA) LST EN 197-1). Įpilus vandens yra uždaromas hermetinis uždoris, viskas sumaišoma, skiedinys tampa vienodas. Paskui paruoštas smėlio-cemento skiedinys lanksčiais šlangais pateikiamas į aukštį iki 80 m. Paruoštas skiedinys automatiškai padalinamas į nedideles dalis ir pristatomas tiksliai į darbų atlikimo vietą. Darbų atlikimo vietoje mišinys paskirstomas po betono klojimui paruoštą paviršių.
Smėlbetonio grindų betonavimas
Smėlbetonio grindų betonavimas prasideda nuo „švyturių“ montavimo. Tam yra naudojama liniuote su gulsčiuku ir nivelyras. Šiuo atveju „švyturiais“ vadinami nukreipiantieji, pagal kuriuos išlyginamas smėlbetonio grindų paviršius. Nuo teisingo „švyturių“ montavimo priklauso smėlbetonio grindų lygumas.
Betonavimo procesas reikalauja ypatingo dėmesio ir tikslumo. Kiekviename švyturių montavimo etape, siekiant kuo didesnio tikslumo, darbuotojas nivelyru atlieka matavimus. Švyturiai montuojami taip, kad atstumas tarp jų leistų atremti į du lygiagrečius švyturius liniuotės galus, tokiu būdu bus išlyginamas smėlbetonio mišinys.
Smėlbetonio mišinio paskirstymas
Visas plotas su pritvirtintais „švyturiais“ tolygiai užpildomas. Naudojant liniuotė paviršių išlygina specialiai apmokytas darbuotojas. Tai leidžia tolygiai paskirstyti ir sutankinti mišinį, kas apsaugo nuo nelygumų formavimosi. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad „švyturiai“ ir mišinys yra vienalyčiai, tokiu būdu susiformuoja monolitinė plokštė kuomet plyšių susidarymas tampa neįmanomas. Paviršiaus išlyginimas ir švyturių montavimas atliekamas tuo pat metu, todėl betonas klojamas tolygiai, įtrūkimai vėliau nesusiformuoja. Bendras smėlbetonio grindų plotis turi būti ne mažesnis negu 50 mm.
Paviršiaus užtrynimas, naudojant specialią techniką.
Darbuotojas apsiavęs specialias tam skirtais batais išlyginą paviršių naudodamas užtrynimo techniką, turinčią išlyginamąjį metalinį diską. Šį procedūra yra reikalinga tam, kad galutinai būtų išlygintas paviršius ir sutvirtintas viršutinis sluoksnis. Paviršiaus šlifavimo darbus reikia pradėti kai baigiamas išlyginti smėlbetonio mišinys ir pabaigti šlifavimo darbus iki mišinio sukietėjimo pradžios, t.y. ne daugiau kaip po 1,5 valandos nuo pusiau sauso mišinio tiekimo pradžios. Atlikus šiuos darbus paviršius tampa lygus (+/- 1÷3 mm. 2 metrams) ir idealiai tinka bet kokio tipo grindų dangai.
Deformacinių siūlių pjovimas
Po paviršiaus užtrynimo, siekiant išvengti nuosėdinių plyšių atsiradimo, atliekamas siūlių pjovimas naudojant matuoklę ir kt. specialią įrangą.Šios procedūros dėka, betoninis paviršius tampa viena atskira monolitine plyta, kuri gali atlaikyti smūgio apkrovą iki 350 kg/cm2 ir ženklią vibracinę apkrovą.
Priežiūra
Jeigu patalpoje galimi skersvėjai, vienai parai paviršius užklojamas polietileno plėvele, tai sudaro geriausias drėgmės sąlygas cementui brandinti. Arba grindų paviršius palaistomas mažu kiekiu vandens. Po 12 valandų betoninėmis grindimis galima vaikščioti.