Site Overlay

Klientų atsiliepimai

Kliento atsiliepimas/pasakojimas:

“Anksčiau man atrodė, kad išbetonuoti grindis ir yra – išbetonuoti grindis. O iš tikrųjų mums tai buvo tik paskutinis ir turbūt maloniausias etapas visko, kas susijęs su namo statybų “apatine dalimi”. O tas viskas, kas nutinka iki paties betonavimo fakto – yra daug laiko ir daug pinigų suvalgantis dalykas, ypač jeigu sumąstai, kad šildymas bus grindinis – tuomet radiatorių įrengimo biudžetas peršoka į ansktesnę statybų dalį. Iki betonavimo reikėjo nuotekų vamzdžius pakasti, pamatėlius pertvaroms išbetonuoti, elektrą ir apšvietimą suprojektuoti, elektros laidus po grindimis išvedžioti, vandentiekio vamzdžius išvedžioti, išlyginti smėliuką namo viduje, sudėti 15 cm putpasčio, išvedžioti grindinio šildymo vamzdelius. Štai ką iš tikrųjų reiškia grindų betonavimas 🙂

Čia gera pamoka besiplanuojantiems namo statybų biudžetą 🙂 Nes kur gi tokį menkniekį kaip grindų apšildymas ir vandentiekio bei elektros laidų išvedžiojimas skaičiuosi planuodamas daug rimtesnius darbus, tokius kaip pamatai, sienų mūrijimas ir stogo dengimas…. O jie kainuoja, ir kainuoja daug. Štai pavyzdžiui jeigu paprašytumete išlyginti smėliuką ir iškloti viską plėvele, putplasčiu ir uždengti tinkliuką, skirtą grindų vamzdeliams – mokėsite mažiausiai 10 Lt / m2. Na šitą darbelį kažkaip pasidarėm savo jėgom, kaip ir grindinio šildymo vamzdelių išvedžiojimą.

Prieš betonavimą – pasiruošėm betonavimui. Visgi nusprendžiau, kad reikia pastatyti kolektorių šiame etape, ir kad reikia atlikti bandymą, ar nėra kokių skilusių ar užsilenkusių vamzdelių. Kad neužsilenkę, tai aišku ir akys mato, bet visgi kažkaip norisi įsitikinti PRIEŠ betonuojant, kad tikrai viskas tvarkoje. Taigi pajungtas 10 žiedų kolektorius ir atliktas bandymas parodė, kad su vamzdeliais tikrai viskas tvarkoje. Tokie pripūsti oro jie ir paliko.

Pajungti kolektorių kaina –  200 Lt, bandymas vamzdyno – 100 Lt.

O čia virtuvės zonoje numatytas buvo grindų temperatūros jutiklis. Dalis grindų šioje zonoje bus iš plytelių, ir manau kartais norėsis jas pašildyti ir tuomet, kai kitų zonų nešildysiu. Ir temperatūros jutiklis, skirtingai nuo termostato, matuoja ne kampario oro temperatūrą, kuri gali būti aukštesnė ir nuo saulės pro langą. Taigi nusipirkom tokį gofruotą vamzduką, ir pro ji prakišom tą jutiklį – jo galiukas bus betone, ir matuos betono temperatūrą.

Prieš betonuojant dar nufotografavau dėl viso pikto visus kontūrus, na ir dar nufilmuota. Ir štai atvažiavo ankstų šeštadienio rytą betonuotojai. Betonuotojų paieškos nėra sunkios, kainos svyruoja nuo 15 iki 23, vidutiniškai su firba – sakyčiau 16 Lt/m2. Na kadangi pas mane už Vilniaus apie 20 km, ir dar mokamas kelias (plautą smėliuką pristatė dieną prieš tai), tai kaina bendra gavosi tokia maždaug 16,5 Lt /m2. Kol kas vyrukų komanda esu labai patenkinta, kažkaip labai tvarkingai ir gražiai darbavosi. Pieš savaitę atvažiavo jų vadovas apsižiūrėti, pasitarėm, kur turėtų eiti temperatūrinės siūlės, patikrino, ar tvirtai tvirtinam šildymo vamzdelius. Žodžiu, kažkaip atsakingai viskas, man patiko, radom juos internetu, su betonuotojais šiom dienom darbus tartis reikia prieš kelias dienas .

Kas man buvo atradimas – betonas vis vien skyla. Ir tos temperatūrinės siūlės yra daromos todėl, kad jis skiltų tvarkingai tiesiai būtent per siūles – t.y. sudaromos tokios kaip ir patogios nuspėjamos silpniausios vietos betoninėse grindyse, būtent ten jis ir linkęs dėl traukimosi ar plėtimosi skilti. Na, man daug kas statybose yra atradimas, kaip ir žodis “fibra”.
Taigi apie fibrą – šis dalykas, pačiupinėjus ir iš vaizdo primena dirbtinius lėlės plaukus. Įmetama į vandenį, pasiskirsto betone, ir atlieka daug visokių gerų funkcijų, tame tarpe ir tai, ką daro armatūra.

Tinklą, kurį dėjome ant putplasčio 20 x 20 cm mes naudojome tik tvirtinimui vamzdelių, gulėdamas ant putplasčio ir nepakeltas nuo jo, jis armatūros funkcijos neatlieka. Taigi tinklo mes nekėlėme, nes nenorėjome, kad vamzdeliai būtu arti betono paviršiaus, nes betono sluoksnis – 6,5 – 7 cm, o vamzdeliai su tinklu – kažkur 2,5 cm, taigi tai labiau tinka, kai betono sluoksnis apie 10 cm.

Betonuotojai atvyko 8:00 su daug technikos.
Šlanga/vamzdis ir toks aparatas, iš kurio nedidelėmis krūvelėmis išbarstomas smėlio-betono mišinys, jis savo konsistencija panašus į šlapią smėlį, ir visiškai neprimena to betono, kurs kad naudojamas pamatams betonuoti ar pan.:

Mūsų strypus, remiančius gegnę, apvyniojo tokiu štai celofanu-paralonu-termo juosta.

Su nivelyru “atmušė” lygius – visur po 7 ar 6,5 cm gaunasi betono sluoksnis, taigi labai lygiai, be didesnių svyravimų paruoštas visas pagrindas! Na ir atskaitos tašku paimtas slenkstis įėjimo durų, nes lipti ant jo į viršų jau nėra kur.

Na ir beriamas betonas, lyginamas. Dirbo trise: vienas maišė smėlį su betonu, vandeniu ir fibra, kitas skirstė tą betoną ir kojomis mindžiojo, po to, trečiajam tokia ilga lenta išlyginus, dar ir šlifavo.

Barstomas betonas, šlanga kaip kokia gyvatė rangosi, taigi labai gerai, kad pasistengėm kaip reikiant grindų vamzdelius pritvirtinti. Šlanga keliose vietose cemento maišais prispausta, taigi kiek suvaldyta.

Raktažodžiai: betonavimas, steške, grindų betonavimas Vilniuje, tinkavimas, pamatu betonavimas Vilniuje, pamatu liejimas, pamatai, tinkavimas Vilniuje, daline apdaila, mūrijimas, sienų mūrijimas Vilniuje, statybos darbai, statybos darbai Vilniuje.
Temperatūrinės siūlės padaromos, ir tuomet dar užšlifuojamos. Aparatas tas “užšlifuoja” maždaug 3 mm betono.”

BETONAVIMAS.LT – grindų betonavimas Vilniuje, pamatų liejimas ir betonavimas, bei sienų mūrijimas ir sienų tinkavimas Vilniuje+370 644 44469.