Site Overlay

Juostinių pamatų betonavimas

Šio tipo pamatai yra vieni dažniausiai naudojamų šiuolaikinių namų statyboje. Juostiniai pamatai pagal savo įrengimo būdą gali būti skirstomi į monolitinius ir surenkamus (montuojamus iš pamatinių blokelių).

Juostinius pamatus geriausia rinktis kai numatytoje vietoje kur stovės pastatas laikantysis gruntas yra pakankamai aukštai. Ten kur gruntas linkęs plėstis, taip pat molingose vietose ar ten kur žemė gali slinkti, rekomenduojama statyti monolitinius juostinius pamatus. Esant palankesnėms grunto sąlygoms galima naudoti ir surenkamus iš pamatų blokelių. Tačiau labai svarbu atsižvlegti į tai, kokiame aukštyje gruntiniai vandenys. Įsirenginėjant rūsį ir gruntiniam vandeniui esant aukščiau rūsio grindų, surenkamus pamatus reikės papildomai izoliuoti, o tai kainuoja papildomus pinigus. Monolitinių juostinių pamatų hidroizoliacija daug pigesnė.

Nepaisant tam tikrų technologinių niuansų, juostiniai pamatai yra puikus pasirinkimas norint pastate įrengti rūsį. Jų įrengimui nėra reikalinga sudėtinga technika. Renkantis ne monolitinius, o surenkamus pamatus galite sutaupyti laiko ir pinigų, nes jų įrengimas yra greitas ir paprastas, tad tinka skubantiems.

Juostinių monolitinių pamatų įrengimas pradedamas nuo duobės (jei statinys turės rūsį) arba tranšėjos (jei be rūsio) iškasimo. Tranšėjoje arba duobėje montuojami klojiniai, į kurių vidų statomas karkasas ir pilamas betonas. Supiltas betonas tankinamas vibruojant. Išliejus pamatus laukiama kol betonas pasieks savo norminį tvirtumą ir kiti darbai gali būti atlikti tik po to. Kad betonas yra pilnai sustingęs laikoma po mėnesio nuo užpylimo.

Darbai:

1. Žemės augalino sluoksnio sutvarkymas.

2. Polinių pamatų išgręžimas/armavimas/betonavimas.

3. Juostinių pamatų įrengimas (klojinių montavimas, armatūrinio karkaso montavimas/pririšimas prie polinio karkaso, betonavimas).

4. Juodgrindžių įrengimo darbai (smėlio užvežimas, polistirolo išklojimas, klijavimas iš vidinės pamato pusės, hidroizoliacinės plėvelės dengimas, armavimo tinklo montavimas, betonavimas).